Van complexe informatie naar een gerichte video
Een effectieve animatievideo voor B2B-marketing probeert niet elke feature, uitzondering en technische specificatie tegelijk te behandelen. Juist door te kiezen wat de kijker op dat moment moet begrijpen, ontstaat een video die richting geeft en blijft hangen.
Daarom begint een sterk traject met de communicatieve vraag. Welke doelgroep wilt u bereiken? Welke kennis heeft die al? En welke volgende stap moet de video ondersteunen? Vanuit die keuzes worden concept, script en storyboard ontwikkeld. Daarna krijgt de boodschap vorm in 2D- of 3D-animatie, met desgewenst voice-over en kanaalformaten voor de geplande distributie. Bekijk ook de case: leadgeneratie met animatie (Watchtower Security Solutions).
2D of 3D: kies de vorm die uw boodschap ondersteunt
2D-animatie en motion graphics zijn vaak effectief wanneer u een dienst, proces, data of abstract concept overzichtelijk wilt uitleggen. 3D-animatie in B2B-marketing is passend wanneer de fysieke opbouw, technische werking of onderlinge relatie van componenten zichtbaar moet worden. De keuze draait niet om techniek om de techniek, maar om de vraag welke visualisatie uw verhaal het duidelijkst maakt.
Zo ontwikkelde Animation Agency voor Vanderlande een technische 3D-animatie van het FASTPICK-systeem, waarin de werking en verschillende componenten zichtbaar worden gemaakt. Dit type productvisualisatie helpt om technische systemen toegankelijk te presenteren in marketing- en salescommunicatie.
Animatie als onderdeel van uw B2B-marketing
Een animatievideo is het meest waardevol wanneer hij aansluit op de manier waarop prospects informatie verzamelen en delen. Gebruik hem niet als losse versiering, maar als een helder communicatiemiddel met één centrale boodschap. Vervolgens kunt u de video inzetten waar uw doelgroep zich oriënteert, vragen stelt of intern afstemt. Het is daarbij belangrijk om de effectiviteit van je animatievideo te meten.
Animation Agency combineert strategische storytelling met hoogwaardige 2D- en 3D-visualisatie. Samen vertalen we complexe producten, techniek en processen naar een animatie die past bij uw doelgroep, kanaal en commerciële doelstelling. Wilt u een bedrijfsanimatie laten maken, dan denken we graag met u mee.